Kuchyně – oblíbené místo mužů

Vybavení kuchyně klade nejvyšší nároky na praktické uspořádání a funkčnost.


LuskInterier

Kuchyně

Zařízení kuchyně, většinou ve spojení s jídelnou, tvoří především praktická a funkční kuchyňská linka a jídelní stůl s židlemi. Ve větších kuchyních pak najde své uplatnění praktický plus doplněný barovými židlemi.

Nedílnou součástí nejen kuchyňské linky, ale i celé kuchyně, jsou elektrické spotřebiče jako je varná deska, myčka, lednička, mikrovlná trouba či kávovar. Při jejich výběru bychom se vždy měli poradit s odborníky.

Kuchyňská linka

Nejvhodnějším uspořádání kuchyňské linky je tvar do písme U s rozdělením do tří hlavních zón: zónu mycí, pracovní a varnou. Doplňující a spojující zónou je pak zóna okládání a skladování.

Při uspořádání kuchyně jsme však většinou závislí na stavebních dispozicích. Jiné uspořádání si můžeme dovolit v malém bytě a jiné ve velkém rodinném bytě. Limitujícím faktorem je také uspořádání rozvodů vody, odpadů, elektrické sítě či plynu.

S vhodným návrhem a uspořádáním nám pomohou odborní pracovníci v kuchyňských studiích.

Kuchyňské spotřebiče

Nedílnou součástí kuchyňské linky i samotné kuchyně jsou kuchyňské spotřebiče. Většina spotřebičů je nabízena ve dvou variantách. Volně stojící spotřebiče nejsou součástí kuchyňské linky a lze je snadno, v rámci možností, přemísťovat. Naopak vestavěné spotřebiče jsou součástí kuchyňské linky a jejich umístění je třeba plánovat již předem při zařizování kuchyně.

Spojení kuchyně s obývacím pokojem

Trendem posledních let je spojení kuchyně s obývacím pokojem. Ženy, a v poslední době také stále častěji muži, chtějí být při vaření v kontaktu s ostatními členy rodiny.

Propojení kuchyně a obývacího pokoje sebou však nese několik nástrah. Při návrhu interiéru bychom v tomto případě neměli zařizovat obě místnosti zvlášť, ale jako jeden celek. Dalším problémem je čím obě místnosti spojit či spíše rozdělit. V neposlední řadě je to pak šíření hluku a odérů z vaření do obývacího pokoje.

Na spojení kuchyně s obývacím pokojem tak neexistuje jednotný názor zda ano či ne a konečné řešení je vždy na preferencích, způsobu života a návicích jednotlivých rodin.

TOPlist
Copyright © 2018 ME STYL, s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.